Opowieść mordercy (1989)
Ocena: 5.0/10. Głosów: 1
Zapisuję ocenę...
Opowieść mordercy
Murder Story

Rodzice Tony’ego chcą, żeby podjął on pracę w firmie ubezpieczeniowej, w której pracuje jego ojciec. Tony jednak ma inne plany. Chce zostać pisarzem-autorem „kryminałów”. Po przypadkowym spotkaniu ze swoim ulubionym pisarzem, Willardem Hope, Tony zaczyna stosować jego technikę pisarską, polegającą na zbieraniu wycinków prasowych i marzy o napisaniu na ich podstawie pierwszej powieści kryminalnej.
Kiedy dochodzi do dziwnego wypadku, w którym ginie w tym samym czasie, w niedalekiej odległości dwóch ludzi bardzo do siebie podobnych. Tony i Willard zaczynają podejrzewać, że oto natknęli się na prawdziwy „kryminał” prosto z życia. Skąd wiadomo, że również CIA podziela ich pogląd.
Kiedy Tony i Willard są już bliscy odkrycia prawdy, do działania przystępują złowrogie siły. Willard zostaje zabity, zaś Tony ledwie uchodzi z życiem po zamachu na niego. Na tym powinno się skończyć, … ale Willard nauczył Tony’ego, że jak coś się zaczęło to trzeba to skończyć.
Przebywając w kryjówce na osamotnionej plaży w towarzystwie Marty, Tony zaczyna pisać swoją książkę. Mordercy podejmują ostatnią już próbę uciszenia go i uniemożliwienia mu napisania jego „Murder Story”.
Reżyseria: Eddie Arno, Markus Innocenti
Produkcja: Holandia, Wielka Brytania
Lektor: Bogumił Antczak, Grażyna Jeżewska
Dystrybucja: Filmservice